www.podlahovo.sk ,, Zdravie, kvalita a čistota je vaša istota "

Ako vybrať zdravú vinylovú podlahu

V poslednom období sa na trhu objavilo mnoho vinylových podláh s označením bez ftalátov alebo ekologické.

Lenže nie vždy sú ekologickézdravé. Pokiaľ chcete rozpoznať naozaj zdravú vinylovú podlahu nestačí že neobsahuje PVC, ftaláty a zmäkčovadlá, pretože toto uvádza väčšina výrobcov.

Veľa výrobcov si však  myslí, že čím viac certifikátov tým je to lepšie - lenže bohužiaľ niektoré certifikáty si výrobcovia udeľujú sami - je to presne ako keby ste si vy vyrobili pečiatku s označením eko - namočili ju do zelenej farby a urobili otlačok na vinylovú podlahu.

Našťastie orientácia medzi certifikátmi nie je až taká zložitá. Delia sa na jednorazové certifikáty, ktoré sú udeľované pri spustení výroby a nie sú však viac kontrolované počas celého procesu výroby a udelenej  platnosti certifikátu.  V prípade zmien nie je garancia dodržania procesu výroby, na základe ktorého bol certifikát udelený. Ďalšia skupina sú opakovane kontrolované certifikáty a preto sa stačí zamerať na dva certifikáty ktoré majú najprísnejšie kontroly, t. z. námatkové kontroly hocikedy v priebehu výroby a pokiaľ by bol nedodržaný proces výroby a nesplnené všetky najprísnejšie kritériá, certifikát bude výrobcovi odobratý.

Ide o certifikát Indoor Air Comfort Gold 

 

Greenguard Gold

– sú zárukou najvyššej kvality a preto  sú udeľované len výrobcom, ktorí spĺňajú najprísnejšie kritériá.

Vďaka certifikátom sa môžete ľahko presvedčiť, ktorá vinylová podlaha je naozaj zdravá.

Pri výbere podlahy tak majte na pamäti, že ekologická vinylová podlaha, nie je to isté ako zdravá vinylová podlaha.