www.podlahovo.sk

BIO - Vinylové podlahy ? Doprajte zdravie vaším deťom.

Prečo práve vinylovú podlahu a ešte k tomu BIO ? 

  • Klasická vinylová podlaha sa vyrába z ropy a soli, z toho procesu vzniká ethylen a chlór. Aby bol vinyl ohybný a pružný, často sa používajú zmäkčovadlá ako napr. Ftaláty. 
  • Zdravá vinylová( tzv. BIO ) podlaha tzn. Bez ftalátov je výnimočná v tom, že sa používajú BIO zmäkčovadlá z prírodného materiálu, alebo zdravotný materiál DINCH, ktorý sa okrem podláh používa v zdravotníctve na výrobu vreciek pre úschovu KRVNEJ PLAZMY, čo svedčí o tom, že je to naozaj ZDRAVÝ materiál. 
  • Zdravá voľba najmä pre deti: Deti narozdiel od dospelých po podlahe nie len chodia, ale aj sa na nej hrajú, lozia, ležia a najmä v nestráženej chvíli si radi prsty, ktorými sa dotýkajú podlahy pichajú  do úst. Pri kvalitnom vinyle môžte deti bez obáv nechať sa hrať na podlahe.  Nebezpečné látky (ftaláty, ťažké kovy, tekuté  organické látky ako benzén, toluén a formaldehyd) neobsahujú !!!

    Dôkazom zdravotnej nezávadnosti - je čoraz častejšie používanie vinylových podláh v ordináciach, v čakarniach a materských škôlkách, kde je zdravie vašich detí na prvom mieste.