www.podlahovo.sk

NAJPRÍSNEJŠIE EMISNÉ CERTIFIKÁTY

NAJPRÍSNEJŠIE EMISNÉ CERTIFIKÁTY

Napadajú Vás niekedy obavy ako rozpoznáte kvalitnú a zdravú vinylovú podlahu od tej, ktorá zamorí Vašu domácnosť škodlivými látkami? Verte, že to vôbec nie je problém. Aby ste sa v tom vedeli zorientovať, poslúžia Vám na to certifikáty o zdravotnej nezávadnosti, ktoré zaručujú používanie nezávadných surovín a správny technologický postup pri výrobe vinylovej podlahy.

Spoločnosť Eurofins má v hľadáčiku nízke emisie a udeľuje certifikát Indoor Air Quality Comfort. Certifikát Greenguard udeľuje organizácia UL Environment (Underwriters Laboratories). Obidva tieto najprísnejšie certifikáty nájdete vo vinylových podlahách v našej ponuke.

Vinylové podlahy sú v tomto ohľade veľmi rizikovou skupinou. Keďže patria medzi najvychytenejšie podlahy niet divu , že sa objavia výrobcovia, ktorí chcú preraziť na trh. A tu sa naráža na problém s kvalitou ako aj so zdravotnou nezávadnosťou takýchto podláh.

Ako spoznáte závadnú podlahu?

- pri výbere sa treba zamerať na to aby, aby vinylová podlaha mala jasný pôvod a aby sa z nej nešíril zápach ( ten totiž ani po čase nemusí zmiznúť). Z toho vyplýva, že kvalitné vinylové podlahy musia mať jasný pôvod, ktorý je podložený certifikátmi !

Emisie nestálych organických látok je potrebné riešiť všade – v domácnostiach, školách, zdravotníctve či v komerčných priestoroch. Ich najčastejším zdrojom je totiž stavebný materiál a vybavenie vrátane podlahových krytín. Môžu sa však objaviť aj v náteroch, lakoch či v čistiacich prostriedkoch. Preto je veľmi dôležité vyberať kvalitný materiál a vybavenie. 

Výrobky, ktorými zahŕňate svoju domácnosť uvoľňujú do okolia rôzne látky. Označujú sa ako nestále či prchavé, ktoré sa inhaláciou dostávajú do organizmu a je veľmi ťažké sa im vyhnúť. Preto je dôležité používať výrobky s nízkymi emisiami.

Pozor! Dôležité je vedieť, že voľné prchavé látky sa uvoľňujú aj z prírodných materiálov, čiže nie všetky prchavé látky sú zdraviu škodlivé. Ako príklad uvádzame vyparovanie sa morskej soli, ktorá na ľudský organizmus pôsobí blahodárne.

Všetky vinylové podlahy z našej ponuky sú námatkovo kedykoľvek kontrolované počas procesu výroby a to nie len na začiatku výroby a tým je zabezpečené a garantované, že počas celého výrobného procesu nedochádza k žiadnym zmenám ani k porušeniu nastavení stanovených emisných limitov, a preto majú ako jediné najprísnejšie emisné certifikáty  Indoor Air Comfort Gold Greenguard Gold  a spĺňajú stupeň požiarnej odolnosti Bfl-s1.

 

Certifikát Indoor Air Comfort Gold

mceclip0

 

  • Istota, že produkty nepredstavujú zdravotné riziko z hľadiska uvoľňovania prchavých látok
  • Čo sa týka znečistenia vnútorného ovzdušia, produkty majú najlepšie výsledky vo svojej triede
  • Produkty vyhovujú všetkým predpisom o emisiách VOC v každej európskej krajine
  • Certifikát IACG je prísnejší než certifikáty EMICODE, GUT, Blue Angel, FEMB LEED a BREEAM

 

Certifikát Greenguard  a Greenguard Gold

certif 90x90_small

S rovnakým cieľom vznikol a j certifikát Greenguard Gold.  Za jeho vznikom stojí spoločnosť UL Environment a funguje od roku 2011. Spoločnosť sa stala autoritou v oblasti udržateľných materiálov.

Certifikát Greenguard Gold rovnako pomáha s identifikáciou zdravotne nezávadných výrobkov v oblasti stavebníctva a bývania. Preveruje množstvo voľných prchavých látok a kladie dôraz na udržateľnosť. Certifikácia prebieha taktiež v dvoch úrovniach – Greenguard a Greenguard GOLD.

Aby výrobok získal certifikát musí spĺňať limity v rôznych parametroch. Prebieha tzv. screening na viac ako 10 000 voľných prchavých látok. Testy sa opakujú, prebieha kontrola kvality, a preto si výrobky musia udržať stanovené limity dlhodobo.

Certifikovaný výrobok musí byť vyrobený s ohľadom na životné prostredie.

 

Pri Vašom výbere vinylových podláh majte v hľadáčiku vinylové podlahy od overených výrobcov ako je Objectflor alebo Karndean International, ktoré nájdete v našej ponuke.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie