www.podlahovo.sk

Doležitosť podložky pod vinylovú podlahu

 

Dôležitosť podložky pod vinylovú podlahu

Pokiaľ nechcete skrátiť, ovplyvniť  životnosť a odolnosť, časom i vzhľad podlahy, správny výber podložky pod vinylovú podlahu je veľmi doležitý. Podložka má viacero dôležitých funkcií. Výrazne znižuje tvorbu hluku v miestnosti, zaisťuje teplejšiu a pružnejšiu podlahu. Poskytuje komfort pri chôdzi (tlmí časť dopadov) a v konečnom dôsledku je dôležitým tepelným izolantom.

 

Podložky pod plávajúcu vinylovú podlahu sa používajú hlavne pre varianty clic-kových celovinylových podláh bez HDF dosky. Často sa robia montáže vinylových podláh na nie veľmi upravenom podklade a podložka vyrovnáva z časti nerovnosti povrchu. Výber správnej podložky pod vinylovú podlahu predlžuje životnosť zámkov a stabilitu  vinylovej podlahy. Zlá voľba podložky, respektíve nepoužitie žiadnej, vedie k poškodeniu klikových zámkov na podlahe a k následnej reklamácii, ktorú nieje možné akceptovať a uplatniť.

 

Podlahové vykurovanie a príjemne teplo. Pre maximálne zvýšenie efektivity podlahového vykurovania by mala byť použitá podložka s najnižšou hodnotou tepelného odporu. Ten je podľa odporúčaní 0,04 m2/kW avšak by nemal presiahnuť 0,15 m2/kW. Čím je hodnota tepelného odporu nižšia, tým je vykurovanie úspornejšie. Poriadna podlahová izolácia znižuje tepelnú stratu v miestnosti. A to znamená úsporu nákladov pri vykurovaní.

 

Pozor nesprávnou voľbou podložky pod vinylovú podlahu, môžete prísť o záruku

Pokiaľ si vyberiete zlú alebo nesprávnu podložku a podlaha sa kvôli nej poškodí, automaticky strácate záruku na vinylovú podlahu. Preto je dôležité vybrať správnu podložku, ktorá bude s konkrétnou podlahou kompatibilná.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie