www.podlahovo.sk ,, Zdravie, kvalita a čistota je vaša istota "

Dôležitosť podložky pod vinylovú podlahu

 

Dôležitosť podložky pod vinylovú podlahu

Pokiaľ nechcete skrátiť, ovplyvniť  životnosť a odolnosť, časom i vzhľad podlahy, správny výber podložky pod vinylovú podlahu je veľmi doležitý. Podložka má viacero dôležitých funkcií. Výrazne znižuje tvorbu hluku v miestnosti, zaisťuje teplejšiu a pružnejšiu podlahu. Poskytuje komfort pri chôdzi (tlmí časť dopadov) a v konečnom dôsledku je dôležitým tepelným izolantom.

 

Podložky pod plávajúcu vinylovú podlahu sa používajú hlavne pre varianty clic-kových celovinylových podláh bez HDF dosky. Často sa robia montáže vinylových podláh na nie veľmi upravenom podklade a podložka vyrovnáva z časti nerovnosti povrchu. Výber správnej podložky pod vinylovú podlahu predlžuje životnosť zámkov a stabilitu  vinylovej podlahy. Zlá voľba podložky, respektíve nepoužitie žiadnej, vedie k poškodeniu klikových zámkov na podlahe a k následnej reklamácii, ktorú nieje možné akceptovať a uplatniť.

 

Podlahové vykurovanie a príjemne teplo. Pre maximálne zvýšenie efektivity podlahového vykurovania by mala byť použitá podložka s najnižšou hodnotou tepelného odporu. Ten je podľa odporúčaní 0,04 m2/kW avšak by nemal presiahnuť 0,15 m2/kW. Čím je hodnota tepelného odporu nižšia, tým je vykurovanie úspornejšie. Poriadna podlahová izolácia znižuje tepelnú stratu v miestnosti. A to znamená úsporu nákladov pri vykurovaní.

 

Pozor nesprávnou voľbou podložky pod vinylovú podlahu, môžete prísť o záruku

Pokiaľ si vyberiete zlú alebo nesprávnu podložku a podlaha sa kvôli nej poškodí, automaticky strácate záruku na vinylovú podlahu. Preto je dôležité vybrať správnu podložku, ktorá bude s konkrétnou podlahou kompatibilná.